Kıbrıs Yazarlar Birliği

Kıbrıs Yazarlar Birliği web sitesine hoş geldiniz

Kıbrıs Yazarlar Birliği, 1978'de Lefkoşa'da aşağıdaki temel hedeflerle kuruldu:

1.Yazarların Kıbrıs toplumunda örgütlenmesine, kültür yaşamının gelişmesi ve demokratik kurumların korunmasına katkıda bulunması.

  1. Kıbrıslı yazarların çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi.
  2. Kıbrıs edibiyatının yurtiçinde ve yurtdışında tanıtılması ve yaygınlaştırılması.
  3. Kıbrıslı yazarların kendi arasıda ve yazarlar ile yabancı yazarlarının arasında dayanışma ve işbirliğinin kurulması.
  4. Kıbrıs Yazarlar Birliği ile ülkenin kültürel yaşamındaki diğer aktörlerin arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi.

Kıbrıs Yazarlar Birliği, 2000 yılından beri (Avrupa'nın 34 ülkesinden 50'yi aşkın kurumların üyeleri olan) E.W.C. Avrupa Yazarlar Konseyi’nin üyesi ve 2004'te ise Kıbrıs'ta MARE NOSTRUM III konferansını büyük bir başarı ile organize etmiştir. Hatta bu konferansta ülkemizin yeniden birleşmesi ve işgalin sona ermesi konusunda önemli bir karar kabul edildi. Kıbrıs Yazarlar Birliği, her yıl Avrupa Yazarlar Konseyinin yıllık toplantısına katılır ve alınan önemli kararlarla ilgili görüşleri ve düşüncelerini ifade eder. Aynı zamanda üyelerimiz yurtdışında gerçekleşen birçok konferansa ve edebiyat toplantısına da katılmıştır.

Kıbrıs Yazarlar Birliği'nin amacı, edebiyatın eğitimsel rolünü ve sosyal boyutunu vurgulamak hedefiyle faaliyetlerini ve etkinliklerini genişletmek, daha geniş kitlelere ulaşmak ve ülkemizdeki genç kuşağa yaklaşmaktır.

Herhangi bir bilgi için lütfen bu e-posta adresinden bizimle iletişime geçin: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Pin It